Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

Tam burada ayakkabı vurmasından söz açmışken biliyoruz ki bizi en iyi topuklu ayakkabı kullanan ya da kullanmak zorunda kalan kadınlar anlayacaktır. Çünkü kadınlar bilir ki, “Topuklu insanın kendini acıtanı giymesidir.”

Tatlı bir espri ile giriş yaptık fakat bu elbette sadece kadınların veya topuklu ayakkabı giyen kadınların başına gelen bir durum değil. Günlük hayatta da sık sık çocuk, kadın, erkek ayırmaksızın herkesin canını yakan ve gününü berbat eden bir durum.

Ayakkabı Vurmasını Engellemek İçin Ne Yapabiliriz?

Buz Torbası: Bir torbayı su ile doldurun ve ayakkabınızın içine yerleştirin. Sonra bir ya da iki günlüğüne dondurucuya koyun. Su donunca, ayakkabılarınız genişleyecek ve kullanmanız daha kolaylaşacak.

Saç Spreyi: Ayaklarınızın terli ayakkabı içinde kaymasını önlemek için bir miktar saç spreyini alın ve ayakkabınızın içini çok ıslatmadan spreyleyin. Bunu çok yüksek ya da burnu açık topuklu ayakkabılar için önerebiliriz.

Deodorant Kullanın: Eğer ayakkabılarınızdan biri acıtıyorsa ya da sürtüyorsa, problemli bölgeleri katı deodorant ile ovun. Bu ürün su toplamasını önleyerek cildinizi olması gerektiği gibi tutacak.

Saç Kurutma Makinesi: Saç kurutma makinesinden üflenen ısı, ayakkabılarınızı yumuşatarak mükemmel bir şekilde ayaklarınızın kalıbını almalarını sağlayacaktır. Bir çift kalın çorap giydikten sonra ayakkabınızı giyin ve saç kurutma makinenizi beş ya da on dakika kadar çalıştırın.

Sağlıkla kalmanız dileği ile...

Güncel olarak bizi aşağıda platformlardan takip edebilirsiniz.